Zalecenia po wybielaniu zębów

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym zdrowym uśmiechu, którym mógłby się cieszyć na co dzień. Szybkim i sprawdzonym sposobem beyond-whiteneruzyskania wymarzonej bieli zębów jest wybielanie. Najbardziej popularnym i najszybszym  sposobem jest wybielanie za pomocą specjalistycznej lampy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podczas wybielania zębów  w gabinecie (lampą) można zastosować żele o większym stężeniu niż w przypadku wybielania „sposobem domowym”.  Wynika  to z faktu iż zabieg wykonany jest przez lekarza/higienistkę. Na zęby nakładany jest odpowiednio przystosowany żel wybielający, który podczas naświetlania lampą zostaje aktywowany. Dlatego tak istotne jest aby przed zabiegiem wybielania z zębów wykonać zabieg kompleksowej higienizacji (tj.: usuwanie kamienia nazębnego oraz osadu).

zobacz więcej

Szczoteczka „skrojona na miarę”

Od wieków ludzie używali przeróżnych metod w celu utrzymania higieny jamy ustnej. Począwszy od najbardziej pierwotnych narzędzi takich jak: gałązki drzew, wykałaczki, nici lniane, pióra ptasie, ości rybie. Z biegiem rozwoju cywilizacyjnego oraz wzrostem potrzeb użytkowników szczoteczka do zębów zaczęła przybierać formę zbliżoną do teraźniejszej.
Szczoteczka do zębów jest podstawowym jak nie najważniejszym z akcesoriów pozwalającym nam dbać o prawidłową higienę jamy ustnej. W dzisiejszych czasach na rynku znajduje się mnóstwo rodzajów szczoteczek do zębów, można wybierać w kolorach, poziomach miękkości czy też kształtach. Patrząc na ogrom możliwości wyboru nasuwa się na myśl pytanie: Która szczoteczka będzie najlepsza dla mnie?

zobacz więcej

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – najważniejsze informacje

Wybielanie zębów konieczne jest przede wszystkim u osób których uzębienie ulega przebarwieniu na skutek spożywania kawy, czerwonego wina, czy też palenia papierosów. Inną przyczyną przebarwień zębów mogą być antybiotyki, oraz spożywanie herbaty. Również nieodpowiednia pielęgnacja jamy ustnej powoduje odkładanie się zabrudzeń na zębach, a w konsekwencji dochodzi do powstania kamienia, który zmienia kolor zębów na żółty.

zobacz więcej

Stomatologia – nauka o wielu obliczach

Stomatologia

Stomatologia już dawno przestała się kojarzyć z bolesnymi procedurami i posępnym gabinetem pachnącym środkiem dezynfekującym. Współczesna stomatologia to najnowsze technologie, jak najmniej inwazyjne procedury, skuteczne zabiegi znieczulające oraz ogromna dbałość o komfort pacjenta. Jakie są kluczowe dziedziny stomatologii? Co obecnie może zaoferować pacjentowi dentysta?

zobacz więcej