Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to przede wszystkim leczenie ubytków zębowych, głownie próchnicy zębów, czyli opracowanie ubytku próchnicowego i jego szczelne wypełnienie. Dzięki nowoczesnym technologiom i zaawansowanym materiałom możliwe jest uzyskanie najlepszego efektu w przywróceniu estetyki i funkcjonalności uzębienia.

Bakterie, które przez cały czas znajdują się w jamie ustnej, mogą w sprzyjających dla nich warunkach doprowadzić do powstawania próchnicy, a także innych schorzeń, między innymi przyzębia. Dlatego szybkie wykrywanie i leczenie próchnicy są podstawowe dla utrzymania pięknego uśmiechu, a także zdrowia całego organizmu, ponieważ próchnica może wpływać na rozwój chorób serca, nerek czy stawów.

Profilaktyka jest bardzo ważna

 

Leczenie próchnicy zęba już w stadium próchnicy początkowej połączone z prawidłową profilaktyką pozwala uniknąć wielu problemów z uzębieniem w przyszłości, dlatego regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego jest tak ważne. Zaleca się wizyty profilaktyczne co 6 m-cy.

Przegląd stomatologiczny w naszej w Klinice Martomedica jest bezpłatny i trwa zwykle kilka minut!

Stomatologia zachowawcza obejmuje:

  • leczenie próchnicy niepowikłanej, czyli bez zajęcia miazgi zębowej
  • leczenie kanałowe – endodoncja
  • kosmetyczna odbudowa zębów
  • leczenie nadwrażliwości zębów

 

Najnowsze metody leczenia

Leczenie wykonujemy z naciskiem na komfort pacjenta. Do tego celu używamy najnowszych metod leczenia, wspierając się najnowocześniejszymi urządzeniami diagnostyczno-medycznymi dostępnymi na rynku. Przeprowadzamy zabiegi z użyciem znieczuleń, dlatego też odbywają się one całkowicie bez bólu.

Stosujemy także wysokiej jakości materiały do prowadzenia uzupełnień (uzupełnień ubytków) – są to materiały (kompozyty) światłoutwardzalne, które nie są zauważalne na tle naturalnej tkanki zębowej i zapewniają wieloletnią trwałość. Dzięki szerokiej palecie kolorów wypełnień możemy dopasować odcień idealnie.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące naszych usług stomatologicznych, prosimy o kontakt. Na wizytę mogą Państwo zapisać się także przez internet za pośrednictwem naszej strony.

Klinika stomatologiczna Martomedica

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!

Zobacz także:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

dojazd

 

Łatwy dojazd komunikacją miejską

parking

 

Bezpłatny parking dla każdego

kompleksowe

 

Kompleksowe leczenie

aktprom

 

Zawsze aktualne promocje

plkarta

 

Możliwa płatność kartą