29 czerwca 2018

Stomatologia dziecięca – pedodoncja – brak stresu!

To my jesteśmy odpowiedzialni za to, aby dbać o zęby naszych dzieci. To my uczymy ich jak szczotkować zęby oraz z jaką częstotliwością. Ważne jest, aby nie odkładać pierwszej wizyty u dentysty – nie czekajmy, aż dziecko rozboli ząb. Jużod pierwszych odwiedzin u stomatologa dziecko oswaja się z gabinetem, lekarzem i nabiera zaufania. Pedodoncja to dział stomatologii, zajmujący się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką zębów u dzieci.

Dlaczego pedodoncja?

Pedodoncja to wyodrębniona specjalizacja, z powodu odmienności budowy zębów i całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym.

Bardzo ważne jest zapobieganie powstawaniu problemów jamy ustnej już od najmłodszych lat. Pamiętajmy, że jeśli skutecznie zadbamy o zdrowie zębów naszych dzieci, zaoszczędzimy im w przyszłości wielu rozczarowań i ustrzeżemy je przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem w dorosłym życiu.

Wizyty adaptacyjne – służą zapoznaniu się dzieci z gabinetem i personelem medycznym oraz kształtująpóźniejszą postawę małego pacjenta wobec leczenia stomatologicznego. Podczas pierwszej wizyty dziecko w formie zabawy oswaja się z urządzeniami i instrumentami stomatologicznymi.

Leczenie zębów mlecznych – jest tak samo ważne jak leczenie zębów stałych. Nieleczona próchnica mleczaków prowadzi do stanów zapalnych miazgi, a w konsekwencji do wcześniejszej utraty zębów. Prowadzi to do zahamowania wzrostu kości i zaburzeń zgryzowych. Ropne stany zapalne zębów mlecznych są źródłem infekcji dla zawiązków zębów stałych, jak i dla całego organizmu dziecka, prowadząc o zapaleń nerek, serca, stawów.

Dysponujemy wieloma rodzajami materiałów do wypełnień, w zależności od wskazań klinicznych
oraz upodobań małego pacjenta. Dzieciom oferujemy wypełnienia w siedmiu fantastycznych kolorach (Twinky Star). Mali pacjenci mogąc zdecydować o kolorze wypełnienia chętniej poddają się leczeniu.

W klinice Martomedica oferujemy również zabiegi profilaktyczne:

  • lakowanie bruzd i szczelin,
  • lakierowanie preparatami na bazie fluoru.

Zabiegi te wzmacniają szkliwo, czyniąc je mniej podatnym na próchnicę. U dzieci zalecamy wizyty kontrolne co 3 miesiące.

Pedodoncja zajmuje się również dziećmi w okresie wymiany uzębienia.

Dlaczego Martomedica?

W Martomedice pragniemy, aby wizyta była dla dzieci zarówno ciekawym, jak i nie stresującym doświadczeniem. Dlatego staramy się stworzyć ciepłą i domową atmosferę, zapewniając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa i profesjonalne zajęcie się najmłodszymi pacjentami.

Stomatologia Warszawa (Ryżowa 9). 22 631 01 94
Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00

Copyright © 2024 Martomedica - Stomatologia. Wszystkie prawa zastrzeżone.