Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to przede wszystkim leczenie ubytków zębowych, głownie próchnicy zębów, czyli opracowanie ubytku próchnicowego i jego szczelne wypełnienie. Dzięki nowoczesnym technologiom i zaawansowanym materiałom możliwe jest uzyskanie najlepszego efektu w przywróceniu estetyki i funkcjonalności uzębienia.

Bakterie, które przez cały czas znajdują się w jamie ustnej, mogą w sprzyjających dla nich warunkach doprowadzić do powstawania próchnicy, a także innych schorzeń, między innymi przyzębia. Dlatego szybkie wykrywanie i leczenie próchnicy są podstawowe dla utrzymania pięknego uśmiechu, a także zdrowia całego organizmu, ponieważ próchnica może wpływać na rozwój chorób serca, nerek czy stawów.

Profilaktyka jest bardzo ważna

Leczenie próchnicy zęba już w stadium próchnicy początkowej połączone z prawidłową profilaktyką pozwala uniknąć wielu problemów z uzębieniem w przyszłości, dlatego regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego jest tak ważne. Zaleca się wizyty profilaktyczne co 6 m-cy.

Przegląd stomatologiczny w naszej w Klinice Martomedica jest bezpłatny i trwa zwykle kilka minut!

Stomatologia zachowawcza obejmuje:

  • leczenie próchnicy niepowikłanej, czyli bez zajęcia miazgi zębowej
  • leczenie kanałowe – endodoncja
  • kosmetyczna odbudowa zębów
  • leczenie nadwrażliwości zębów

Najnowsze metody leczenia

Leczenie wykonujemy z naciskiem na komfort pacjenta. Do tego celu używamy najnowszych metod leczenia, wspierając się najnowocześniejszymi urządzeniami diagnostyczno-medycznymi dostępnymi na rynku. Przeprowadzamy zabiegi z użyciem znieczuleń, dlatego też odbywają się one całkowicie bez bólu.

Stosujemy także wysokiej jakości materiały do prowadzenia uzupełnień(uzupełnień ubytków) – są to materiały (kompozyty) światłoutwardzalne, które nie są zauważalne na tle naturalnej tkanki zębowej i zapewniają wieloletnią trwałość. Dzięki szerokiej palecie kolorów wypełnień możemy dopasować odcień idealnie.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące naszych usług stomatologicznych, prosimy o kontakt. Na wizytę mogą Państwo zapisać się także przez internet za pośrednictwem naszej strony.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!

Stomatologia zachowawcza – cennik usług

Przegląd jamy ustnej

bezpłatny

Konsultacja z planem leczenia

200 zł

Znieczulenie

50 zł

Wypełnienie kompozytowe

300-450 zł

Odbudowa zęba

400-600 zł

Inlay kompozytowy

1000 zł

Onlay kompozytowy

1000 zł

Opatrunek leczniczy

200 zł

Stomatologia Warszawa (Ryżowa 9). 22 631 01 94
Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00

Copyright © 2024 Martomedica - Stomatologia. Wszystkie prawa zastrzeżone.