29 czerwca 2018

Implanty – Twoja szansa na piękny uśmiech!

W odległych czasach utrata zęba łączyła się z jego dożywotnim brakiem. Skutkowało to problemami z przeżuwaniem pokarmu, nieestetycznym wyglądem, zaburzeniami mowy, powstawaniem destymy, czy też bardzo groźnym objawem Godona.

Na szczęście medycyna cały czas się rozwija i mamy teraz mnóstwo możliwości dotyczących uzupełnienia luki po zębie. Najczęstszą metodą radzenia sobie z ubytkami – są implanty. Korzeń zęba jest zastąpiony tytanowym elementem, do którego mocowana jest porcelanowa korona. Ten sposób doskonale sprawdza się w przypadku braku jednego zęba, jak i bardziej rozległych braków. Pozwala to na przywrócenie pełnej sprawności, porównywalnej do sprawności zębów naturalnych.

Zalety implantu:

  • jest wygodniejszy niż most, czy też proteza, ze względów oczywistych – nie musisz go wyciągać do czyszczenia
  • przy jego zastosowaniu nie uszkadza się sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostu – gdzie niekiedy trzeba oszlifować sąsiednie, całkowicie zdrowe zęby
  • implant wolniej się zużywa niż proteza
  • w przypadku utraty wszystkich zębów wystarczy 8 implantów, by na nowo pięknie się uśmiechać oraz przeżuwać jedzenie bez problemu

Dzięki implantom nasi pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem, a jakość i wygoda ich życia jest zdecydowanie lepsza od życia z protezami.

Stomatologia Warszawa (Ryżowa 9). 22 631 01 94
Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00

Copyright © 2024 Martomedica - Stomatologia. Wszystkie prawa zastrzeżone.