29 czerwca 2018

Zalecenia po wybielaniu zębów

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym zdrowym uśmiechu, którym mógłby się cieszyć na co dzień. Szybkim i sprawdzonym sposobem uzyskania wymarzonej bieli zębów jest wybielanie.

Najbardziej popularnym i najszybszym sposobem jest wybielanie za pomocą specjalistycznej lampy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podczas wybielania zębów w gabinecie (lampą) można zastosować żele o większym stężeniu niż w przypadku wybielania „sposobem domowym”. Wynika to z faktu iż zabieg wykonany jest przez lekarza/higienistkę. Na zęby nakładany jest odpowiednio przystosowany żel wybielający, który podczas naświetlania lampą zostaje aktywowany. Dlatego tak istotne jest aby przed zabiegiem wybielania z zębów wykonać zabieg kompleksowej higienizacji (tj.: usuwanie kamienia nazębnego oraz osadu).

Efekty końcowe wybielania są uzależnione od naturalnego koloru zębów, zazwyczaj rozjaśniają je o trzy do siedmiu odcieni. Należy też wspomnieć, że żadna z obecnie stosowanych metod wybielania nie daje stuprocentowej gwarancji. Warto dodać, że dieta ma bardzo duży wpływ na utrzymanie białego uśmiechu. Trzeba się liczyć z tym, że za kilka lat trzeba będzie powtórzyć zabieg.

Aby jak najdłużej cieszyć się swoim „nowym” białym uśmiechem

trzeba stosować się do zaleceń pozabiegowych. Najważniejsze po wybielaniu zębów jest zachowanie białej diety przez minimum 48 godzin po wykonaniu zabiegu. Należy wyeliminować produkty powodujące przebarwienia zębów takie jak: kawa, herbata (czarna jak i zielona i biała), czerwone wino, sok z marchwi, coca-cola, jagody, czerwone buraki, soki owocowe itp.

Ze względu na możliwość pojawienia się przejściowej nadwrażliwości należy ograniczyć spożywanie kwaśnych, gorących oraz bardzo zimnych napojów. Powinno się również wyeliminować palenie tytoniu przez co najmniej 48 godzin po zabiegu (a w miarę możliwości całkowicie je wyeliminować).

W celu utrzymania efektów wybielania zaleca się regularne wizyty kontrolne oraz wizytę higienizacyjną. Można również stosować wybielające pasty do zębów, pamiętając o właściwej technice szczotkowania.

Stomatologia Warszawa (Ryżowa 9). 22 631 01 94
Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00

Copyright © 2024 Martomedica - Stomatologia. Wszystkie prawa zastrzeżone.