Protetyka

Protetyka zajmuje się uzupełnianiem utraconych tkanek zęba oraz pojedynczych lub mnogich braków zębowych. Dzięki leczeniu protetycznemu można uzyskać bardzo dobry rezultat w przystępnej cenie.

Pomijając walory estetyczne, utrata nawet jednego zęba może prowadzić do zaburzeń układu żucia, przesuwania się pozostałych zębów oraz zaniku kości. Wszystko to może doprowadzić do utraty kolejnych zębów, dlatego też szybka reakcja po utracie zęba jest najważniejsza – wtedy będzie można uzyskać najlepszy rezultat.

Szeroka gama protez

Dla uzyskania najlepszych efektów, konieczne jest dopasowanie komfortowych uzupełnień, aby pacjent mógł czuć się z nimi dobrze. W naszej klinice wykonujemy szeroką gamę różnego rodzaju protez – możemy doradzić takie, które zapewnią Państwu najwyższą wygodę i funkcjonalność.

Protezy możemy podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie na protezy stałe, które zamocowane są na stałe na zębach pacjenta – są to wkłady, korony i mosty protetyczne, drugim typem protez są protezy ruchome całościowe lub częściowe, które mogą być wyjmowane z jamy ustnej.

W ramach protetyki wykonuje się:

  • korony – przeznaczone do uzupełnienia jednego zęba
  • mosty – stosowane do uzupełnienia kilku zębów obok siebie
  • licówki – cienkie płatki porcelany używane do poprawy estetyki zębów
  • wkłady koronowo-korzeniowe – stanowią podstawę dla wykonania korony lub mostu
  • protezy osiadające – protezy wyjmowane osiadające na dziąśle w jamie ustnej
  • protezy szkieletowe – uzupełniają częściowe braki w uzębieniu, wykonane są najczęściej z akrylu i metalu, utrzymuje się z wykorzystaniem klamr i opiera się na powierzchni zgryzowej
  • wkłady i nakłady koronowe inlay i onlay – stosowane w przypadku dużych ubytków jako alternatywa dla standardowych wypełnień w zębie

 

Zalety leczenia protetycznego

Prawidłowo przeprowadzone leczenie protetyczne jest wobec tego nie jedynie zabiegiem estetycznym, choć walor estetyczny jest tu oczywiście bardzo istotny, ale przede wszystkim leczeniem przywracającym prawidłową funkcję narządu żucia.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w klinice Martomedica!

 

Zobacz także:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

dojazd

 

Łatwy dojazd komunikacją miejską

parking

 

Bezpłatny parking dla każdego

kompleksowe

 

Kompleksowe leczenie

aktprom

 

Zawsze aktualne promocje

plkarta

 

Możliwa płatność kartą